Beşiktaş ve Bursaspor taraftarına müjdeli haber

Beşiktaş ve Bursaspor taraftarına müjdeli haber

BeÅŸiktaÅŸ ve Bursaspor taraftarına müjdeli haber

Bursaspor Kulübü BaÅŸkanı Ali Ay, "BeÅŸiktaÅŸ maçında deplasman yasağı kararının kalkması nedeniyle Ä°stanbul Ä°l Spor Güvenlik Kuruluna, Fikret Orman ve yönetim kuruluna teÅŸekkür ediyorum." dedi.

Ay, yaptığı açıklamada, Ä°stanbul Ä°l Spor Güvenlik Kurulunun bugün yaptığı toplantıda Spor Toto Süper Lig'in 14. haftasında, 10 Aralık'ta saat 19.00'da oynanacak BeÅŸiktaÅŸ-Bursaspor müsabakasında yeÅŸil-beyazlı taraftarların Vodafone Arena'ya alınması yönünde karara varıldığını belirtti.

Toplantıya Bursaspor Kulübünü temsilen genel müdür Erhan BaÅŸoÄŸlu'nun katıldığını anımsatan Ay, söz konusu karar için sevindiklerini ifade etti.

Her iki takım taraftarlarına yönelik yasağın kalkması için 2-3 ay önce BeÅŸiktaÅŸ Kulübü BaÅŸkanı Fikret Orman ile bir görüÅŸme yaptıklarını anlatan Ay, ÅŸunları kaydetti:

"Biz Fikret baÅŸkan ile bu yasağın kalkması için konuÅŸmuÅŸ ve karar almıştık. Konu Ä°stanbul Ä°l Spor Güvenlik Kurulunda da görüÅŸüldü ve yasağın kalkmasına yönelik resmi karar alındı. BeÅŸiktaÅŸ maçında deplasman yasağı kararının kalkması nedeniyle Ä°stanbul Ä°l Spor Güvenlik Kuruluna, Fikret Orman ve yönetim kuruluna teÅŸekkür ediyorum. Ligin ikinci yarısında BeÅŸiktaÅŸ taraftarını da Bursa'ya bekliyoruz. Artık her iki takım taraftarının maçlarda olay çıkarmadan sadece takımlarını desteklemelerini istiyoruz. Bizim bütün amacımız taraftarlarımızın takımlarının maçlarından mahrum kalmamaları."

Ä°stanbul Ä°l Spor Güvenlik Kurulu kararı

Bursaspor Kulübü, Ä°stanbul Ä°l Spor Güvenlik Kurulu kararını da resmi sitesinden duyurdu.

Kurulun aldığı karar sitede şu şekilde yayımlandı:

"BeÅŸiktaÅŸ ile Bursaspor takımları arasında uygulanan misafir takım seyircisi getirilmemesi kararı kaldırılmış olup, bahse konu müsabakaya misafir Bursaspor taraftarları aldırılacaktır. Misafir seyirci Bursaspor taraftarlarına bin 900 adet bilet satışı yapılacaktır. Bilet satışları Bursaspor Kulübü organizasyonunda yapılacaktır. Müsabaka günü misafir seyirci Bursaspor taraftarlarına Vodafone Arena'da tek geçiÅŸlik pass kart satışı kesinlikle yapılmayacaktır. Daimi ve tek geçiÅŸlik kartlar taraftarların yanında olacaktır. Misafir takım seyircisine satışı yapılan biletlerin baÅŸka bir Passolig kartına transferi engellenecektir. Bursaspor Kulübü, müsabakayı izlemeye gelecek Bursaspor seyircilerinin geliÅŸ-gidiÅŸ ve diÄŸer tüm organizasyonlarını gerçekleÅŸtirecek ve bu organizasyonları Ä°stanbul Emniyet MüdürlüÄŸü ile paylaÅŸacaktır. Organizasyon ayrıntıları basın, yayın, sosyal medya gibi kitle iletiÅŸim araçları ile Bursaspor Kulübü tarafından taraftarlarına duyurulacaktırCopyright - 2016 www.armator.info | Tüm Haberlerin Buluştuğu Nokta

Google Takip Kodu