Gökçek'in iddiasına Baykal'dan yanıt

Gökçek'in iddiasına Baykal'dan yanıt

Gökçek'in iddiasına Baykal'dan yanıt

Eski CHP Genel BaÅŸkanı Baykal, Ankara BüyükÅŸehir Belediye BaÅŸkanı Gökçek'in, "Sayın Baykal, Sayın CumhurbaÅŸkanımızdan gidip Meclis BaÅŸkanlığını istemiÅŸti" yönündeki iddiasına cevap verdi.

 

Eski CHP Genel BaÅŸkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Ankara BüyükÅŸehir Belediye BaÅŸkanı Melih Gökçek'in, "Sayın Baykal, Sayın CumhurbaÅŸkanımızdan gidip Meclis BaÅŸkanlığını istemiÅŸti" yönündeki iddiasına, "Bu iddiaya cevap vermesi gereken artık bizzat Sayın CumhurbaÅŸkanıdır." karşılığını verdi.

Baykal, Melih Gökçek'in, katıldığı bir televizyon programında, "Sayın Baykal, Sayın CumhurbaÅŸkanımızdan gidip Meclis BaÅŸkanlığını istemiÅŸti. Sayın CumhurbaÅŸkanı da bunu vermedi." ifadelerine iliÅŸkin yazılı açıklama yaptı.

"Bu iddiaya cevap vermesi gereken artık bizzat Sayın CumhurbaÅŸkanıdır. Kurgulanmış yalanlarla, iftiralarla siyaset yapma alışkanlığından ülkemizi kurtarmak zorundayız." ifadesini kullanan Baykal, açıklamasında ÅŸunları kaydetti:

"Demokrasi algı operasyonlarıyla deÄŸil, halkın doÄŸru bilgileri, gerçekleri öÄŸrenebilmesi ile iÅŸler. Ankara Belediye BaÅŸkanı’nın bu son hezeyanına cevap vermesi gereken artık bizzat Sayın CumhurbaÅŸkanıdır.

Ayrıca siyaset adamları arasındaki ikili görüÅŸmelerin böyle iftiralara maruz bırakılması, buna anlayış ve hoÅŸgörü gösterilmesi, ne yazık ki çok muhtaç olduÄŸumuz saÄŸlıklı bir siyasal diyalog zemininin oluÅŸmasını da engelleyecektir."Copyright - 2016 www.armator.info | Tüm Haberlerin Buluştuğu Nokta

Google Takip Kodu