MAÇ SONUCU : BEŞİKTAŞ 3 - 3 BENFICA

MAÇ  SONUCU : BEŞİKTAŞ  3 - 3 BENFICA

İLK YARI SONUCU : BEŞİKTAŞ 0 - 3 BENFICA

Karşılaşma Beşiktaşlı futbolcuların vuruşu ile başladı.
1. dakika: BeÅŸiktaÅŸ taraftarı 1 dakikalık sessiz tezahüratın ardından takımna desteklerini vermeye baÅŸladı.
3. dakika: Benfica tehlikeli atağında Eliseu'nun ceza sahası çizgisi üstünden sol ayağıyla çektiÄŸi sert ÅŸut direÄŸe çarparak dışarıya gitti.
4. dakika: Benfica savunmasında yapılan hata sonrası top Aboubakar'ın önünde kaldı. Aboubakar topu aÄŸlara gönderdi ancak ofsayt bayrağı kalktı.
7. dakika:  BeÅŸiktaÅŸ'ın sol kanattan geliÅŸtirdiÄŸi atakta yapılan ortada Quaresma arka direkte kafa vuruÅŸunu yaptı. Ancak top farklı ÅŸekilde auta gitti.
10. dakika: Benfica Guedes'in attığı golle maçta 1-0 öne geçti.
15. dakika: Atiba'nın kendi alanında kaybettiÄŸi topta Guedes topu kaptı ve saÄŸ ayağıyla sert bir ÅŸut çekti. Top farklı ÅŸekilde dışarıya gitti.
19. dakika: Tolgay'ın saÄŸ kanada pasında Quaresma topla buluÅŸtu. Portekizli oyuncu saÄŸ kanattan ortasını yaptı Luisao topu uzaklaÅŸtırdı. Dönen topu alan OÄŸuzhan bir orta daha yaptı ancak kaleci Ederson topu rahatça kontrol etti.
23. dakika: Quaresma saÄŸ kanattan son çizgiye inerken ortasını yaptı. Kimsenin dokunmadığı topa sol çizgide Olcay sahip oldu. Olcay'ın pasında Adriano topu kontrol ederek sert bir ÅŸut çekti ancak top farklı ÅŸekilde auta gitti.
25. dakika: Benfica'da bu kez Semedo sahnede... Genç oyuncunun ceza sahası önünde sol ayağıyla uzak direÄŸe gönderdiÄŸi topla Boyko'yu maÄŸlup ett: 2-0
28. dakika: Tolgay Arslan, Guedes'e yaptığı faul sonrasında maçtaki ilk sarı kartı gördü.
31. dakika: Benfica'da 3 kez direkten dönen topu Fejsa kale aÄŸzında tamamladı ve maçta skoru 3-0'a getirdi.
34. dakika: BeÅŸiktaÅŸ hızlı atağında Benficalı oyuncu Pizzi, Tolgay Arslan'a yaptığı faul sonrasında sarı kart gördü.
37. dakika: Aboubakar'ın ceza sahasına çevirmeye çalıştığı topa Luizao izin vermedi. Quaresma'nın kullandığı köÅŸe vuruÅŸunda ceza sahası içinde yaÅŸanana karambolde Aboubakar önünde kalan topa istediÄŸi gibi vuramadı ve Benfica savunması topu uzaklaÅŸtırdı.

43. dakika: Cervi, Quaresma'nın arkadan yaptığı faul sonrasında yerde kaldı. Atış Benfica'nın...
45. dakika: Ä°LK YARI BEÅŞÄ°KTAÅŞ 0-3 BENFICA

46. dakika: Ä°kinci yarı BeÅŸiktaÅŸlı futbolcuların vuruÅŸuyla baÅŸladı. BeÅŸiktaÅŸ'ta Gökhan Gönül'ün yerine Cenk Tosun, Tolgay'ın yerine de Gökhan Ä°ner oyuna dahil oldu.
53. dakika: Benfica atağında araya atılan ara pasında Mitroglou kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda Boyko'nun yanından topu gönderdi. Ancak tpo direÄŸin hemen yanından auta gitti.
58. dakika: BEÅŞÄ°KTAÅŞ'TA CENK TOSUN SAHNEDE! SAÄŞ TARAFTA BECK'Ä°N YAPTIÄŞI ORTADA CENK TOSUN'UN MÜTHÄ°ÅŞ VOLESÄ°YLE BEÅŞÄ°KTAÅŞ MAÇTA SKORU 3-1'E GETÄ°RDÄ°.
60. dakika: BeÅŸiktaÅŸ'ta ÅŞenol GüneÅŸ son oyuncu deÄŸiÅŸikliÄŸi hakkında Tosic'in yerine oyuna Atınç'ı aldı.
61. dakika: Quaresma'nın saÄŸ kanattan yaptığı ortada Semedo arka direkte topu son anda kornere gönderdi.

65. dakika: Quaresma'nın kullandığı köÅŸe vuruÅŸunda Atınç'ın kafa vuruÅŸu sonrasında Cenk önünde kalan topa vurdu ancak Ederson topa son anda müdahele etti ve direÄŸe çarpan top kornere gitti.
66. dakika: Bu pozisyonun ardından Ederson'un tedavisini yapmak içni saÄŸlık ekipleri sahaya geldi.

 

 

DEMBA BA'YA BÜYÜK Ä°LGÄ°
BeÅŸiktaÅŸ’ın geçen yıl ki gol kralı Demba Ba sakatlığı nedeniyle geldiÄŸi Vodafone Arena’da taraftarların büyük ilgisi ile karşılaÅŸtı. Maç öncesi eski takım arkadaÅŸlarını sahada kutlayarak baÅŸarı diledi. Demba’Ba maçı siyah beyazlı takımın eski golcüsü Orhan Kaynak ile birlikte izlerken taraftarlarından büyük ilgi gördüÄŸünü ve Türkiye’den kopamadığını söyledi. Bu arada sakatlığı bulunan Caner Erkin ile Ömer ÅŞiÅŸmanoÄŸlu karşılaÅŸmayı tribünden izlediler.

ÅŞEREF TRÄ°BÜNÜNDE TARTIÅŞMA
Maç öncesi Vodafone Arena Stadı ÅŞeref Tribününde Benfica yöneticilerinin kalabalık gelmesi nedeniyle yer sorunu çıktı. Bu esnada kapının sıkışması üzerine omuz omuza vurulduÄŸu gerekçesiyle tartışma çıktı. Araya giren stat güvenlik sorumluları ve spor polisi tartışmayı önledi.

BAÅŞKAN ORMAN MAÇA AÄ°LESÄ° Ä°LE BÄ°RLÄ°KTE GELDÄ°
BeÅŸiktaÅŸ Kulübü BaÅŸkanı Fikret Orman, ÅŞampiyonlar Liginde Benfica ile yapılan maça annesi, 2 kızkardeÅŸi ve eÅŸi Sedef 2 kızı ile birlikte geldi. Orman siyah .beyazlı kulübe katkılarda bulunan eski yönetici Cemil Kazancı ve Mübariz Mansimov’u localarında ziyaret ederek sohbet etti

 

 

 

 

 

69. dakika: Aboubakar'ın ara pasında Quaresma ile Ederson ceza sahası içinde çarpıştı. Ä°ki oyuncu için saÄŸlık ekipleri sahada...
75. dakika: Benfica'da maçın ilk golünü atan Guedes yerini Samaris'e bırakıyor.
77. dakika: BeÅŸiktaÅŸ hızlı ataÄŸa çıkarken Luizao, Atiba'yı sert bir ÅŸekilde düÅŸürünce sarı kartı gören isim oldu.
82. dakika: BEÅŞÄ°KTAÅŞ PENALTI KAZANDI!
83. dakika: BEÅŞÄ°KTAÅŞ'TA BU KEZ QUARESMA SAHNEDE! PORTEKÄ°ZLÄ° OYUNCU PENALTI ATIÅŞINDA EDERSON'U AVLADI: 2-3
 

 

 

 

 

BeÅŸiktaÅŸ sahasında Portekiz ekibi Benfica ile ilk yarısını 3-0 geride bitirdiÄŸi maçta 3-3 berabere kaldı.

 Copyright - 2016 www.armator.info | Tüm Haberlerin Buluştuğu Nokta

Google Takip Kodu