Referandum Sonrası Seçim Yok

Referandum Sonrası Seçim Yok

 

 

BaÅŸbakan Yıldırım Türkiye Ä°hracatçılar Meclisi (TÄ°M) Ä°hracat Zirvesinde konuÅŸtu. Yıldırım, anayasa deÄŸiÅŸikliÄŸi ile ilgili olarak "Sınırlı bir deÄŸiÅŸiklik yapacağız ve en kısa sürede de milletin önüne götüreceÄŸiz. Ondan sonra artık seçim yok. Bundan sonra 2019'a kadar seçim yok iÅŸinize gücünüze bakın." dedi

BaÅŸbakan Binali Yıldırım, Türkiye Ä°hracatçılar Meclisince, Grand Tarabya Otel'de düzenlenen Ä°hracat Zirvesi'nde konuÅŸtu.

 

 

 

BaÅŸbakan Yıldırım'ın açıklamasından satırbaÅŸları;

"Sırtını ÅŸu veya bu örgüte dayayan, ÅŸu veya bu devletin yönlendirmesiyle hareket edenler hem siyasette hem ticarette kaybetmeye mahkumdur"

"15 Temmuz'u yaÅŸamış bir ülke olarak, kamu kurumlarının içerisine yuvalanmış, bütün kurumların sistemini adeta zehirlemiÅŸ bir alçak örgütün oluÅŸturduÄŸu mikropları hala temizleyebilmiÅŸ deÄŸiliz, bunun için gayret ediyoruz. O yüzden de bürokraside, kollukta, yargıda, askerde hala bu temizlik harekatı devam ediyor, bir müddet daha devam edecek."

"Enerjimizi azaltan, hızımızı kesen bu bürokrasi canavarına karşı birlikte mücadele edelim. Bu bizim ortak geleceÄŸimiz. Devletin görevi vatandaşın iÅŸini zorlaÅŸtırmak deÄŸil, devletin görevi vatandaşın iÅŸini kolaylaÅŸtırmak, önünü açmak, sorunlarını çözmek. Burada da ciddi bir direncin olduÄŸunu biliyoruz, kaynağını da biliyoruz. Ama sabredin, bunların hepsinin üstesinden geleceÄŸiz."

"Ümitsiz olmaya gerek yok. 2017 yılı çok daha güzel olacak. Buradan söylüyorum. Hesabınızı ona göre yapın. Beklemeye gerek yok. Bu yapılan algı operasyonları Türkiye'nin gerçek gücünü yansıtmıyor. Türkiye'nin gerçek gücü ve gerçek potansiyeli, kabiliyeti bunun çok çok üzerinde"

"(FETÖ) Bu örgüt, küresel bir terör örgütü. Ä°ÅŸin adını doÄŸru koymamız lazım. Sadece Türkiye'nin başının belası deÄŸil, birçok ülkenin de potansiyel tehdidi olan bir örgütten bahsediyoruz. Bunlar bütün deÄŸerlerimizi kullandılar. Bizi biz yapan kutsallarımızı yok ettiler. Verdikleri tahribatın ölçülmesi, adeta imkansız hale geldi. Ama yapacakları en son iÅŸ, silahlı darbe giriÅŸimiydi. Onu da yaptılar, boylarının ölçüsünü de aldılar."

"Türkiye'de istikrarın bozulacağı, ekonominin kötüye gideceÄŸi yönünde yine bu alçak terör örgütünün ülkemiz dışında belirli mihraklarda acımasızca bir algı operasyonu tüm hızıyla devam ediyor. Ama ne yaparsa yapsınlar asla baÅŸarılı olamayacaklar. Çünkü yaptıkları iÅŸ, yanlış iÅŸtir. Yaptıkları iÅŸ, ne insanlığa sığıyor ne hukuka sığıyor ne de vatandaÅŸlığa sığıyor."

"Belirsizlik diye bir ÅŸey yok. Bakın buradan söylüyorum, Türkiye'nin geleceÄŸinde belirsizlik yok. Belirsizlik varmış algısı oluÅŸturmaya çalışanlar var, çok net. Önümüzde bir iÅŸ kaldı. Onda da bir mesafe katettik. Darbeden kalan ve 2007 CumhurbaÅŸkanı seçilememesinden kaynaklı, daha sonra referandumla CumhurbaÅŸkanının halk tarafından seçiminin gerçekleÅŸmesiyle ortaya doÄŸan bir mevcut durum var. Bu durum, Anayasa'yla uyuÅŸmuyor."

Kaynak :  Sabah Gazetesi

yıldırım

 Copyright - 2016 www.armator.info | Tüm Haberlerin Buluştuğu Nokta

Google Takip Kodu